لطفا از مرورگر کروم استفاده نمایید

دکتر محمد علی فقیهی دارای مدرک تخصصی ژنتیک پزشکی با عنوان استادیار و عضو ثابت هیئت علمی بخش روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه میامی و دانشکده میلر آمریکا مشغول به کار می باشد. دکتر فقیهی همچنین به عنوان عضو مرکز نو آوری درمانی در انیستیتو ژنتیک انسانی هاسمن در آمریکا مشغول به تحقیقات علمی می باشد. ایشان مدرک دکترای حرفه ای را در سال ۱۹۹۴ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدرک تخصصی پی اچ دی را در رشته ژنتیک مولکولار با گرایش انسانی از موسسه کارولینسکا سوئد در سال ۲۰۰۷ دریافت نمود. ایشان فلوشیپ فوق تخصصی در زمینه نروساینس و ژنتیک بیماری های نرودژنراتیو و نرودولوپمنتال و همچنین فلوشیپ فوق تخصصی بیوانفورماتیک و ژنتیک انسانی با توان عملیاتی بالا را در فاصله سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در آمریکا گذراند.

در ماه های اخیر و با قبول عضویت هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر فقیهی در بخش ژنتیک مشغول به تدریس و تحقیق گردیده و در مرکز ژنتیک پزشکی جنوب کشور در ارایه خدمات به بیماران انجام وظیفه می نماید. . دکتر فقیهی در زمینه ژنتیک ریبونوکلویک اسیدهای غیر کد کننده به خصوص گروه آنتی سنس های طبیعی و درگیری این عوامل تنظیمی در بیماریهایی مانند آلزایمر، پارکینسون ، مالتیپل اسکلروزیس، و سندروم ایکس شکننده پیشگام و صاحب نظر بوده و دارای تالیفات متعدد از جمله ۳ پتنت، ۵ کتاب و ۲۳ مقاله علمی در مجلات معتبر همچون ساینس، نیچر مدیسین، نیچر بیوتکنولوژی، ژنوم بیولوژی می باشند.

دکتر فقیهی در زمینه آنالیز و پردازش داده ها صاحب تألیفات و سبک علمی منحصر به فرد بوده و روش های مطمئن پردازش داده ها را ابداع و در کارهای علمی خود استفاده نموده اند. راه اندازی و تجهیز مرکز پیشرفته یافت توالی ژنتیکی (NGS) که مستقیماً زیر نظر ایشان فعالیت خواهد نمود گام بسیار مهم و کلیدی در ورود دانشمندان ایرانی به عرصه تحقیقات ژنومیک و فراهم نمودن زمینه آموزش کاربران ایرانی با روش های پیشرفته سکانس و روش های آنالیز نتیجه اینگونه آزمایشات و پردازش داده ها با روش های بیوانفورماتیک خواهد بود.


دكترفقيهي

 
E-mail: Mohammad.Ali.Faghihi@Gmail.Com